Excel 2013 Błąd - "Nie można otworzyć schowka"

dodano - 23.07.2016 r.

Zacznijmy od tego, że po pewnym czasie używanie Office'a 2013 podczas kopiowania i wklejania pojawia się komunikat "Nie można otworzyć schowka". Program czasami nie pozwala skopiować wykresu lub fragmentu arkusza do np. programu MS Word lub do innego miejsca w skoroszycie. Albo program tylko zawiesza się, pojawia się powyższy komunikat i po kliknięciu przycisku OK pozwala na kopiowanie.

excel-zrzut
Jak pozbyć się błądu?

Na początku spróbuj naprawić pakiet Office z poziomu programu:

  1. kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierzskrót do Programy i funckje,
  2. Na liście programów odnajdź Microsoft Office 2013 i wybierz opcję Zmień
  3. Następnie zaznacz opcję Szybka naprawa i naciśnij przycisk Napraw.
  4. Możesz też jeszcze wybrać opcję Naprawa online

Jeśli po naprawie dalej program nie będzie działał poprawnie możliwe, że jakiś dodatek powoduje ten problem. Spóbuj wyłączyć bądź odinstlować dodatek. Z poziomu Excela - wejdź w Plik/Opcje/Dodatki/Dodatki COM i odinstaluj dodatki

Co dalej?

W moim przypadku nie pomogło ani odinstalowanie dodatków, ani szybka ani trwająca dłużej naprawa online. Podczas szybkiej naprawy został wyświelony błąd, że jeden z składników pakietu Office'a jest w wersji 64 bit, a pozostałe w 32 bit. Po naprawie online zostały odinstalowane wszystkie składniki pakietu Office w wersji 32 bitowej. Posiadam obecnie Windows 10 w wersji 64 bit. w takim wypadku pozostale jedynie odinsalowanie pakietu Office i jego ponowna instalacja. ale o tym innym razem :)

autor: Marta Pelczar, 23.07.2016, 20:30

Back to Top